Чи буде новий "деребан" парку на Трускавецькій?

Результат пошуку зображень за запитом парк васильева дрогобич

Господарський суд Львівської області зобов’язав дрогобицьке приватне підприємство «НАТБУД» демонтувати об’єкти самочинного будівництва на території міського Парку культури та відпочинку та повернути у власність міста самовільно зайняті земельні ділянки. Згідно з рішенням суду від 13 травня 2013 року, підприємство має знести два самочинно побудовані об’єкти незавершеного будівництва: площею 180 та 280 кв. м. на території парку. І повернути місту самовільно зайняту ділянку, привівши її у первинний стан. Прес-служба прокуратури Львівської області повідомляє, що ще в січні 2013 року Міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері виявила факт самовільного будівництва на території особливо цінних земель Дрогобицької міської ради.

Цікаво, що 18 липня 2011 року Дрогобицька міська рада передала міський парк в оренду ПП «НАТБУД». Підприємство стало переможцем міського конкурсу, в якому, крім нього брало участь львівське ПП «Право. Консалтинг. Інжиніринг». Перед проведенням конкурсу, місто через суд забрало парк у попередніх орендарів ТОВ «Галицький Гай». Тоді Олександр Коростельов, перший заступник міського голови Дрогобича повідомив, що міський бюджет буде отримувати щомісяця 8 тис. грн. орендної плати. Орендар зобов’язувався не лише облагородити парк, але й побудувати невеликий сучасний кінотеатр, спортивний майданчик, літню естраду, фонтан та атракціони.

В інтерв’ю місцевій пресі тодішній директор підприємства Богдан Хамандяк заявляв, що в парк планують вкласти 10-12 млн. грн. Свої зобов’язання інвестор не виконав. Як розповів «Н.Г.Львів» Ростислав Росоха, начальник Дрогобицького міського управління комунальних ресурсів «незаконність будівництва» пояснюється тим, що через недобросовісні дії директора підприємства, проект не погодили в Державному управлінні екології та природних ресурсів Львівської області.

Формулювання суду про «первинний стан» не викликає захоплення у місцевих чиновників. Офіційно, чиновники підтримують подання прокуратури, але в приватних розмовах нарікають, що черг з інвесторів не стоїть, а коштів міського бюджету бракує. Крім того, як свідчать статті місцевої преси, «первинний стан» парку аж ніяк не захоплює. «Інвестор не виконав всіх зобов’язань, але хоча б прибирає у парку, бо раніше взагалі не можна було зайти», — каже Росоха.

Місто явно не готове утримувати парк, адже навіть ліквідувало комунальне підприємство «Дрогобицький міський парк культури та відпочинку». І радісно віддало в оренду парк тому, хто перший прийшов чи більше заплатив. Коли два роки два роки тому з «НАТБУДом» заключали угоду, перший заступник мера представляв фірму як «… зареєстроване в Дрогобичі підприємство, за яким стоїть потужна львівська фірма».

Засновником ПП «НАТБУТ» є львів’янин Роман Михайлів. Йому також належать кілька підприємств, що своїм видом економічною діяльності зазначають ремонт автомобільного транспорту або гуртову та роздрібну торгівлю. Серед них і ПП «ЗАХІД-КЛАС». Михайлів також є співвласником футбольного клубу «Галичина» разом з львівськими бізнесменами Володимиром Шведом та Романом Дощаком.

Володимир Швед відомий у Львові, насамперед, завдяки незаконному будівництву ряду котеджів на території парку «Знесіння». До їх будівництва було причетне ТОВ «ЗахідАвтоЦентр», засновником якого є його мати Марія Швед. Крім того ця фірма провела ряд майнових афер. Брало в оренду ділянки для обслуговування МАФів, будувало там торгові павільйони і продавало їх різним підприємцям, які вже вимагали їх передати у власність через суд. Серед цих підприємців часто виникала назва «ЗАХІД-КЛАС». Зрештою, в Єдиному державному реєстрі судових є справи, де вже саме «ЗАХІД – КЛАС» замість легких конструкцій МАФів, встановлювало капітальні споруди і вимагало узаконити їх через суд.

Наші гроші. Львів
Поділитись на Google Plus

Автор News

0 Коментарів:

Дописати коментар