В Дрогобичі демонтують "Вічний вогонь"

 

В Дрогобичі, міська рада прийняла рішення про демонтаж “Вічного вогню”.  Разом з тим хочуть перенести рештки радянських воїнів, які можуть бути поховані під цим меморіалом.

Про це йдеться у повідомленні Дрогобицької міської ради.

У Дрогобичі у серпні тривали публічні обговорення щодо можливого демонтажу радянського меморіалу, оскільки це елемент тоталітарного комуністичного режиму.

За результатами міська влада ухвалила рішення створити оргкомітет з питань демонтажу радянського меморіалу.

“Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни “Кладовище радянських воїнів” був побудований у Дрогобичі в 1974 році. За свідченнями дрогобичан старшого покоління, в цьому місціховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з борцями за незалежну Україну. Є й такі очевидці, які стверджують, що жодних захоронень під меморіалом насправді немає. Думки істориків та науковців з цього приводу — різняться”, — повідомили в міській раді.

В організаційний комітет з демонтажу “Вічного вогню” увійшли представники Дрогобицької міської ради, депутатського корпусу, представники правового управління, відділів культури, архітектури і містобудування, представник української греко-католицької церкви, громадські активісти. Вони ухвалили рішення про знесення радянського меморіалу. Також там планують напрацювати рішення стосовно того, як надалі варто облаштувати цю територію.

8 жовтня відбулось перше засідання оргкомітету. Зібрались члени оргкомітету та небайдужі до цього питання люди, аби разом обговорити шляхи подальшого розвитку подій, — представники Дрогобицької міської ради, депутатського корпусу, представники правового управління, відділів культури, архітектури і містобудування, представник української греко-католицької церкви, громадські активісти.

Кожен мав змогу висловити свою думку з приводу того — варто чи ні демонтовувати Меморіал радянських воїнів в Дрогобичі та як бути далі з облаштуванням цієї території.

Усі присутні зійшлись на думці, що «Вічний вогонь» має бути демонтований, однак все потрібно робити у відповідності до закону.

Поділитись на Google Plus

Автор News

0 Коментарів:

Дописати коментар